Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Lexus rozšiřuje nabídku pohonů a již tradičně je hlavním partnerem Primátorek

Lexus rozšiřuje nabídku pohonů a již tradičně je hlavním partnerem Primátorek
2. 8. 2021

I díky tomu, že 96 procent evropských zákazníků volí hybridní pohon, ušetřila japonská automobilka Lexus dosud 19 milionů tun emisí CO 2. Jde ale ještě dál a začíná nabízet i další varianty ekologických pohonů. Většinu z nich si můžete prohlédnout během prestižního závodu Primátorky.

Nižší spotřeba i emise přichází s novou generací modelu NX, který má poprvé v historii Lexus plug-in hybridní pohon (Lexus NX 450h+). Ten se dá nabíjet a v čistě elektrickém režimu ujede 63 km (dle metodiky WLTP). Po vybití pak funguje jako samonabíjecí hybrid. Další novinkou je čistě elektrická varianta městského modelu UX 300e.

Aby nabídka byla kompletní, do roku 2025 Lexus představí 20 nových nebo vylepšených modelů včetně více než 10 elektrifikovaných variant. Ve stejném roce chce značka také splnit svůj cíl a nabízet každý model v některé z elektrifikovaných verzí.

Vybrané modely Lexus, včetně zmíněného elektromobilu UX 300e, si lze prohlédnout i vyzkoušet během slavného veslařského závodu Primátorky o víkendu 18. a 19. září na pražské náplavce, kde bude opět stát i oblíbená Lexus zóna. Už čtvrtým rokem je totiž automobilka hlavním partnerem této tradiční sportovní akce.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku