Detail aktuality

Společník do vody i na souši – Seiko Prospex SPB143J1

Společník do vody i na souši – Seiko Prospex SPB143J1
5. 8. 2021

Japonská značka Seiko je s vodními sporty propojena od svého vzniku. Řada Prospex se již roky řadí díky svým funkcím a vlastnostem mezi jedny z nejklasičtějších a nejoblíbenějších potápěčských hodinek na světě, a to i mezi profesionálními potápěči. První japonské potápěčské hodinky představilo Seiko před více než 55 lety. Luxusní voděodolnost až do 150 metrů spolu s přesným automatickým strojkem zapůsobila a v letech 1966 až 1969 se osvědčily během náročné japonské antarktické expedice. Od tohoto úspěšného milníku se hodinky Seiko staly symbolem kvalitních a spolehlivých hodinek pro horolezce i potápěče.

Všechno začalo dopisem profesionálního potápěče v japonské Hirošimě s vysvětlením, že v hloubkách větších než 300 metrů se kvůli saturaci a v kombinaci s použitím potápěčské výbavy téměř všechny hodinky poškodí. Od této chvíle se tým inženýrů Seiko pustil do dlouholetého vývoje hodinek vhodných pro hloubkový ponor. Výsledkem byly v roce 1975 první profesionální potápěčské hodinky na světě s voděodolností až 600 metrů a s titanovým pouzdrem, za kterými o tři roky později následoval model s quartzovým strojkem.

Hodinky Seiko Prospex SPB143J1 jsou hrdým zástupcem řady Prospex. Model svým designem skládá poctu legendárnímu modelu Seiko 6217-8001 z roku 1965 s označením „62MAS”. Hodinky mají lety prověřený, příjemný tvar pouzdra, díky kterému sedí hodinky perfektně na zápěstí. Hodinky jsou dále vybaveny jednosměrně otočnou lunetou pro změření doby ponoru, šroubovací korunkou a zadním víkem pouzdra a štědrou rezervou chodu 70 hodin, která bohatě postačí i na prodloužený víkend. Antracitová barva číselníku působí velmi vkusně a bohatá luminiscenční vrstva zvaná „Lumibrite®“ na indexech, ručkách i lunetě zaručuje čitelnost i za zhoršených podmínek. Voděodolnost dosahuje 200 metrů (20 BARŮ). Model je perfektním společníkem nejen do vody, ale i pro každodenní akční život.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku