Detail aktuality

Praha 2: Sportování dětí podporujeme – kdo si hraje, nezlobí

Praha 2: Sportování dětí podporujeme – kdo si hraje, nezlobí
18. 8. 2021

Každý dobře ví, že sport a kladný vztah k pohybu je pro zdravý vývoj dětí zásadní. Zvlášť nyní, kdy máme všichni za sebou nelehké období pandemie a vládních restrikcí. 

Období, kdy děti trávily čas doma při distanční výuce a na zdravý pohyb často zapomněly. Základní školy se proto více, než kdy dřív, věnují sportovním činnostem žáků a radnice Prahy 2 je v tom maximálně podporuje. „Do oblasti školství investujeme každoročně nemalé finanční prostředky. Stejně tomu je i letos. Na provoz, údržbu a opravy našich základních škol, mateřských škol a jejich příspěvkových organizací je vyčleněno celkem 168,4 milionu korun. Školská zařízení se dočkají nejen nových oken a zrenovování vnitřních prostor, ale i zrekonstruovaných sportovišť. Opraveného hřiště se dočkají například žáci ZŠ Resslova, ZŠ Jana Masaryka, ZŠ Vratislavova nebo MŠ Moravská a Ibsenova. A to je jen část našich investic do oblasti školství. Kompletní výčet všech oprav a rekonstrukcí čítá více než dvě desítky investičních akcí,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Nově zrekonstruovaného hřiště si naplno užívají prvním rokem například děti z internátní mateřské školy Španělská. Ta je jedinou mateřskou školou v Praze 2, která zajišťuje nepřetržitou péči o předškolní děti od pondělí do pátku. Během pandemie také pečovala o děti zdravotníků, policistů a dalších klíčových profesí. „Děti naší školy využívají zahradu dle podmínek s ohledem na naplňování ŠVP.“ Zahrada má moderní zavlažovací systém s vlastní retenční nádrží na zachycení dešťové vody a mlhoviště. Tato zařízení tak umožňují environmentální výuku v praxi. Vodní prvky rozhodně patří mezi ty neoblíbenější, zvlášť v horkých letních dnech,“ pochvaluje si renovaci zahrady ředitelka mateřské školy Jana Novotná.

Radnice Prahy 2 letos plánuje investovat i do rekonstrukcí veřejných dětských hřišť a fitness zón v parcích. Naplánována je například renovace herních prvků v Havlíčkových a Riegrových sadech. I při sportování totiž platí, že musí být provozováno bezpečně.

Foto: Herní prvek v MŠ Španělská

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku