Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Nadace Leontinka zavítá i na 108. UNIQA Primátorky

Nadace Leontinka zavítá i na 108. UNIQA Primátorky
7. 9. 2021

V rámci pátečního programu 108. UNIQA Primátorek se opět představí veslaři se zrakovým i tělesným postižením. Tradiční „Spanilou jízdu Nadace Leontinka“, která již od roku 2011 zahajuje Primátorky, pojede čtyřka s kormidelníkem zrakově a tělesně postižených z VK Paprsek Brná  - Ústí nad Labem.

Klub hendikepovaných veslařů VK Paprsek, který je doma v ústecké Brné, funguje pod vedením Petra Janáka již od roku 2003. Kromě tréninků, na kterých nabízí všem zájemcům s postižením vyzkoušet si veslování, na vodě nebo třeba jen na trenažéru, se veslaři z Paprsku pravidelně zúčastňují nejrůznějších závodů a akcí. Pod záštitou Nadace Leontinka a díky podpoře UNIQA Primátorek jsou zrakově i tělesně hendikepovaní veslaři součástí tohoto prestižního veslařského klání již od roku 2011. Jako každý rok, i letos se veslaři VK Paprsek představí jako první posádka na vodě v rámci pátečního programu.

S ústeckým klubem hendikepovaných veslařů spolupracujeme již mnoho let a jsme vždy velmi rádi, když jejich posádku přivítáme na Primátorkách. V minulých letech jsme díky výtěžku z aukce hodinek Prim, která v rámci Primátorek každoročně probíhala, mohli právě VK Paprsek přispět např. na nová vesla, speciálně upravený skif s plováky, který nese jméno Nadace Leontinka, na vozík na lodě, se kterým mohou jezdit na závody a jiné vodácké akce a také např. na součásti přistávacího plata pro snazší nástup hendikepovaných do lodě,“ říká Barbara Hucková z Nadace Leontinka.

Velmi nás těší, že i letos pokračuje naše spolupráce s kluby ČVK a VK Blesk, které nám každoročně poskytují skvělé zázemí své loděnice a zapůjčují lodě," dodává Radka Králová, koordinátorka sportovních projektů Nadace Leontinka.

Díky patří i dlouhodobému partnerovi, společnosti Raul s.r.o., která Nadaci znovu umožnila účast na tomto legendárním sportovním klání.

„Sportovci Nadace Leontinka jsou pro nás velkou inspirací, stejně jako jejich vášeň pro sport. Je to důkaz toho, že když něco opravdu chceme, můžeme to dokázat, i přes zdánlivé překážky,“ dodává tiskový tiskový mluvčí UNIQA Primátorek a zástupce agentury Raul, Richard Valoušek.

Ani letos nepřijde Nadace Leontinka o příležitost získat peníze pro své sportovce. Ve VIP prostoru proběhne tombola o ceny a celý její výtěžek poputuje právě na konto Nadace na podporu hendikepovaných veslařů.

Více o projektech a aktivitách Nadace Leontinka najdete na www.nadaceleontinka.cz.

---

Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit jim integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. K hlavním činnostem nadace patří spolupráce se speciálními školami, zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik a center, zvyšování dostupnosti speciálních nástrojů a pomůcek, spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi a prevence zrakových onemocnění.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku