Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Zima vítězem sázky Dukláků. 108. UNIQA Primátorky ovládla osma VK Slavie.

Zima vítězem sázky Dukláků. 108. UNIQA Primátorky ovládla osma VK Slavie.
19. 9. 2021

Dlouho očekávaný veslařský souboj na Vltavě je za námi. Vítězem 108. ročníku UNIQA Primátorek se stala osma VK Slavie, která tak slaví po dlouhých 83 letech! Naposledy dojeli červenobílí do cíle jako první rok před válkou, a to v roce 1938.

Osma Slavie si zapisuje šesté vítězství v historii pražských Primátorek. Díky novému pravidlu, kdy nemohou startovat resortní posádky, se již dlouho ve veslařských kuloárech diskutovalo, kdo je favoritem letošních UNIQA Primátorek. Zcela jasný favorit nebyl, ale bylo již od začátku zřejmé, že to bude souboj do posledních metrů. Mírně favorizovaní veslaři Slavie nakonec zvítězili před druhou osmou, složenou z VK Přerov a VK Slavia, o 3,3 sekundy. Posádka vedená kormidelnicí Martinou Součkovou tak jistě zanechá nesmazatelný zápis v historii Primátorek a my se už nyní můžeme těšit na další ročník, který slibuje podobně napínavou podívanou.

Dvojnásobnou radost může mít veslař Filip Zima, který tak porazil ve finále své parťáky z Dukly a příští týden se zbaví úklidové služby. Od partnera Primátorek, společnosti Lexus Česká republika, navíc získá vůz Lexus na víkend zdarma. 

Mezi ženskými osmami překvapivě kralovala posádka složená ze SK Hamr a Canottieri Lario. Ta měla na osmiveslici medailistky ze světových i evropských šampionátů juniorek, svěřenkyně českého emigranta, úspěšného italského veslařského trenéra Jaroslava „Jaro“ Ročka, Elisu Grisoni a Gretu Parravicini. Česko-italské společenství se ukázalo jako skvělá volba a naprosto suverénně za sebou nechalo posádku pořadatelského klubu VK Blesk, a to o celých 13,2 sekund. Blesk byl přitom velkým favoritem ženského závodu.

Výbornou formu slavistických veslařů podtrhla třetím vítězstvím v řadě také skifařka Lenka Antošová. Ve stejném stylu start-cíl vyhrál mezi muži skifaři Jan Potůček, který reprezentuje Duklu.

Jako první se dnes na Vltavě představily osmy starších žákyň, kde jasně zvítězila posádka  společenství VK VAJGAR J. Hradec a SK Hamr. Vzápětí dojela do cíle také osma starších žáků, v čele s vítěznou posádkou složenou ze SLAVOJ Litoměřice a ČVK Pardubice.

Vítězství mezi dorostenkami si zajistila posádka složená z VK Olomouc a Slovácký VK Břeclav. Cenu Vltavy, která připadá vítězné posádce osmy dorostenců, převzala vítězná posádka pořadatelského klubu VK Blesk.

Své želízko v ohni měl také pražský klub ČVK Praha, což se potvrdilo vítězstvím jejich osmy juniorů. Kdo ví, jestli někteří z těchto veslařů již brzy nezvednou nad hlavu rovnou Primátorský štít.

Ukázalo se, že rozhodnutí nezařadit posádky resortních center přineslo 108. UNIQA Primátorkám více napětí jak na Vltavě, tak i na břehu. Atmosféra byla bouřlivá a dramatická v tom nejlepším slova smyslu. Otázkou nyní pouze zůstává: kdo se ve Vltavě vykoupe příští rok?

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku