Detail aktuality

Primátorky uvedou novou éru cestování

Primátorky uvedou novou éru cestování
3. 5. 2022

Už pátým rokem je partnerem Primátorek automobilka Lexus, s níž nás pojí láska k tradicím, výjimečnost a prestiž. I ty se ale musí vyvíjet, proto Lexus letos představí nový, a ještě modernější přístup k cestování autem.

Během závodů opět na pražské náplavce vyroste Lexus zóna, kde si bude možné vyzkoušet a prohlédnout téměř všechny modely. Hlavní hvězdou bude zcela nový Lexus NX, který startuje novou éru značky. Jeho druhá generace má zcela přelomový design naznačující odvážný směr, kterým se japonská automobilka bude v příštích letech ubírat.

NX má také jako první vůz značky Lexus plug-in hybridní pohon, který kombinuje výhody klasického hybridu a čistého elektromobilu. Lze ho nabíjet, a prodloužit tak zcela bezemisní cestování, ale pokud se baterie vybije, auto začne fungovat jako klasický hybrid, to znamená, že se dobíjí sám během jízdy.

Kromě toho tento vůz slibuje i velmi příjemné svezení – interiér je ještě komfortnější a pod kapotou plug-in hybridu na vás čeká 309 koní. Současně díky hospodárnému pohonnému ústrojí nabízí také výrazně delší dojezd na elektřinu, a to 70 až 74 km v kombinovaném cyklu podle WLTP.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku